Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

MPZP Kraków - sprawdź miejscowy plan miasta Kraków

Posiadasz działkę lub planujesz zakup działki budowlanej w mieście Kraków? Przed inwestycją sprawdź zapisy planu zagospodarowania przestrzennego MPZP Kraków.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Kraków.

MPZP Kraków
Mapa MPZP miasta Kraków

Co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego to podstawowy dokument regulujący przeznaczenie terenu, warunki jego zabudowy i zagospodarowania. Jeżeli planujesz budowę lub zakup działki obowiązkowo sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego miasta Kraków.

MPZP Kraków

Zespół specjalistów portalu Na Mapie na bieżąco aktualizuje plany miejscowe w Geoportalu miasta Kraków i uzupełnia bazę o nowe plany. Rejestr MPZP Kraków prowadzimy i uzupełniamy skrupulatnie od wielu lat. Znajdziesz w nim obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego z obszaru Krakowa. Dane o aktualnych planach miejscowych pochodzą z bazy urzędu miasta Kraków.

Sprawdź, ile planów miejscowych obowiązuje obecnie w mieście Kraków i jakie plany zostały ostatnio uchwalone.

Sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego Kraków obowiązujący na konkretnej działki w Portalu OnGeo.pl

Z Raportu o terenie dowiesz się, czy dla obszaru wybranej działki jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a jeśli tak to:

  • Jakie jest przeznaczenie działki w MPZP,
  • Otrzymasz link do właściwej uchwały MPZP miasta Kraków z dodatkowymi informacjami,

W Raporcie znajdziesz również szereg istotnych informacji o działce i jej sąsiedztwie, m.in: uzbrojenie terenu w media, informacje z ewidencji gruntów, zagrożenia i uciążliwości oraz otoczenie i dostęp do usług..

Jak pobrać Raport o terenie?

Wejdź na stronę ongeo.pl

Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie.

Możesz też kliknąć bezpośrednio w link https://ongeo.pl/raporty .

Wyszukiwanie działki

Wybierz działkę, która Cię interesuje. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • znaleźć ją po numerze ewidencyjnym,
  • wpisać adres działki,
  • zaznaczyć działkę na mapie.
Formularz wyboru tematów do analizy

Zdecyduj, które informacje znajdą się w Twoim raporcie.

Opłata za raport przelew on-line

Zatwierdź i opłać Raport o Terenie za pomocą przelewu on-line.

Płacisz tylko za te informacje, które Cię interesują!

Raport o terenie w wygodnym formacie

Pobierz raport, by poznać potencjał działki.

Wystarczy, że klikniesz w link przesłany na maila.

Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Statystyki dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego Krakowa

Zestawienie statystyk miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Krakowa

0

269 planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujące w mieście Kraków, w tym zawierają się zmiany do planów, uchylenia mpzp Kraków, wyroki sądów, rozstrzygnięcia nadzorcze i inne.

0 ha

24880 ha to powierzchnia zajmowana przez plany zagospodarowania przestrzennego Krakowa.

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego miasta Kraków - statystyki
Powierzchnia uchwalonych MPZP w mieście Kraków z podziałem na lata

Rejestr MPZP Kraków

Poniżej przedstawiamy tabelę rejestr wybranych MPZP Kraków. Jeżeli chcesz sprawdzić plan dla swojej działki, skorzystaj z usługi Raport o terenie w portalu OnGeo.pl .

Nazwa uchwały MPZPNr uchwałyData uchwalenia
Uchwała Nr CVII/2910/23 Rady Miasta Krakowa z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kujawy”CVII/2910/2322-3-2023
Uchwała Nr CIV/2823/23 Rady Miasta Krakowa z dnia 25 stycznia 2023 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Piasek”CIV/2823/2325-1-2023
Uchwała Nr CIII/2805/23 Rady Miasta Krakowa z dnia 11 stycznia 2023 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Piaski Wielkie – etap B”CIII/2805/2311-1-2023
Uchwała Nr C/2708/22 Rady Miasta Krakowa z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Balice II”C/2708/2223-11-2022
Uchwała Nr C/2709/22 Rady Miasta Krakowa z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Piastowska II”C/2709/2223-11-2022
Uchwała Nr XCIV/2574/22 Rady Miasta Krakowa z dnia 14 września 2022 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Siewna”XCIV/2574/2214-9-2022

Kto odpowiada za uchwalanie miejscowych planów w Krakowie?

Za prowadzenie rejestru MPZP Kraków odpowiada prezydent miasta Kraków. Do jego obowiązków należy m.in. uchwalanie nowych planów i wprowadzanie zmian do istniejących planów. W przypadkach gdy dla danej działki plan zagospodarowania przestrzennego Kraków nie obowiązuje, to urząd miasta Kraków wydaje decyzję o warunkach zabudowy. Dokładna procedura związana z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy w Krakowie została opisana w artykule: Decyzja o warunkach zabudowy procedura formalna .

Analizuj zmiany zagospodarowania terenu w mieście Kraków z lotu ptaka dzięki archiwalnym zdjęciom lotniczym!

Chciałbyś zobaczyć, jak zmieniało się zagospodarowanie terenu dla dowolnej działki w mieście Kraków na przestrzeni lat? Nasza usługa archiwalnego raportu lotniczego pomoże Ci lepiej zrozumieć rozwój terenów objętych planami zagospodarowania Krakowa. Dzięki unikalnym archiwalnym zdjęciom lotniczym z różnych okresów będziesz mógł śledzić zmiany urbanistyczne, inwestycje publiczne i rozwój dzielnic. Wykorzystaj tę cenną wiedzę i skorzystaj z naszego raportu lotniczego, aby zgłębić historię miejscowych planów i zrozumieć ich wpływ na tereny miasta Kraków!

Dowiedz się więcej o usłudze: Raport archiwalnych zdjęć lotniczych!

Pobierz wniosek lub zaświadczenie dotyczące MPZP Kraków